• Blog
 • iletişim
Sevimli Salyangoz ve Evi Kısa masal, Sevimli Salyangoz ve Evi Kısa hikaye, Sevimli Salyangoz ve Evi Çocuk masalları oku

Sevimli Salyangoz ve Evi

Kısa masal oku

Sevimli Salyangoz ve Evi Masal oku

Sevimli Salyangoz ve Evi Hikaye oku

Sevimli Salyangoz ve Evi oku

Sevimli Salyangoz ve Evi
sevimli salyangoz ve evi

Diğer çocuklar için paylaşalım

Salyangozları bilir misiniz? Onlar da tıpkı kaplumbağalar gibi evlerini sırtlarında taşır. Bir zamanlar evini sırtında taşımaktan haşlanmayan sevimli bir salyangoz yaşarmış. Üstelik evinin rengini de hiç beğenmezmiş. Bizim sümüklü böcek kelebek ve uğur böceğini çok severmiş. Arada bir onlarla dertleşir evini şikayet edermiş. “Ah keşke evimi sırtımda taşımak zorunda olmasaydım. Hadi taşıyorum bari sizin elbiseleriniz gibi bol desenli ve renkli olsaydı.”

Kelebek ve uğur böceği bir gün sümüklü böceğe “Sevimli arkadaşımız hani evim renkli olsun diyorsun ya biz onun bir çaresini bulduk. Ressam olan bir tırtır var. Seni ona götürürsek evini rengarenk boyar.”

Sümüklü böcek buna çok sevinmiş. “Ne duruyoruz. Hemen gidelim.” Demiş. Böylece düşmüşler yola. Tırtılın kapısını çalmışlar. Gelen misafirleri dinleyen tırtıl boyalarını ve fırçasını alıp çalışmaya başlamış. Sonunda tırtıl sümüklünün evini çok güzel desenlerle bezemiş. Sümüklü böcek yeni görüntüsünü beğenmiş beğenmesine ama yine de evinin sırtında olmasına çok üzülüyormuş.

Dönüş yolunda üç arkadaş şiddetli bir yağmura yakalanmış. Kelebek ve uğur böceği öyle ıslanmışlar ki sele kapılmaktan son anda kurtulmuşlar. Oysa sümüklü böcek hemencecik evine girmiş. Yağmur dinip de evinden dışarı çıkınca arkadaşlarının perişan halini görüp üzülmüş. Sonra da kendi kendine şöyle düşünmüş. “İyi ki saklana ileceğim bir evim var. Rengi olmasa da beni yağmurdan koruyor ya.” Sevimli sümüklü böcek bu olaydan sonra bir daha evini sırtında taşımaktan şikayetçi olmamış.

 • twitter
 • Facebook
 • Instagram
 • Googe+
 1. Pelin dedi ki:

  Tşk ama bebekçe bana göre çocuğuma anlatayrum

 2. damla dedi ki:

  çok bebeksi olduğu için mecburen yazmalıyım ödevim için yoksa ben bebeksi şeyleri hiç sevmem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.