• Blog
  • iletişim
Ağaç Kovuğuna Sıkışan Tilki Kısa masal, Ağaç Kovuğuna Sıkışan Tilki Kısa hikaye, Ağaç Kovuğuna Sıkışan Tilki Çocuk masalları oku

Ağaç Kovuğuna Sıkışan Tilki

Kısa masal oku

Ağaç Kovuğuna Sıkışan Tilki Masal oku

Ağaç Kovuğuna Sıkışan Tilki Hikaye oku

Ağaç Kovuğuna Sıkışan Tilki oku

Ağaç Kovuğuna Sıkışan Tilki
Ağaç Kovuğuna Sıkışan Tilki Masalı Oku

Diğer çocuklar için paylaşalım

Bir zamanlar uzak ormanlarda yaşayan bir tilki varmış. Tilkinin karnı çok açmış ve ormanda yiyecek aramak için dolaşıyormuş. Her yere bakmış ama yiyecek hiçbir şey bulamamış. Tam vazgeçmek üzereymiş burnuna nefis kokular gelmeye başlamış. Hemen kokunun geldiği yere doğru koşmuş ve gördüklerine çok sevinmiş.

Eski bir çınar ağacının kovuğunda, çobanın daha sonra yemek için kendine ayırdığı, 1 adet pişmiş et ve tam bir ekmek duruyormuş. Düşünmeden daracık kovuktan içeri girmiş. O kadar açmış ki, hiç nefes almadan bütün yemekleri bitirmiş. Daha sonra kendi kendine “Çoban her an gelebilir ve benim onun yemeğini izinsiz yediğimi görürse bana kızabilir.” diye düşünmüş ve kovuktan çıkmaya çalışmış. Fakat hesaba katmadığı bir şey varmış o kadar yemeği yediği için karnı davul gibi şişmiş ve kovuktan dışarı çıkamamış. Defalarca denese de becerememiş ve orada kala kalmış.

Tilkinin çaresizliğini gören bir arı, tilkinin yanın yaklaşmış “Tilki o kadar zekisin ama aç gözlüsün. Açgözlülüğün yüzünden yemen gereken yiyeceklerden fazlasını yedin ve şiştiğin için orada sıkıştın. Biraz dinlen ve yemekleri sindirmeye çalış sonra çıkabilirsin.” diye tavsiye vermiş. Tilki, arıyı dinlemiş birkaç dakika sonra kovuktan çıkmış ve oradan uzaklaşmış.

  • twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • Googe+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.