• Blog
 • iletişim
Rüzgar ile Güneş Kısa masal, Rüzgar ile Güneş Kısa hikaye, Rüzgar ile Güneş Çocuk masalları oku

Rüzgar ile Güneş

Kısa masal oku

Rüzgar ile Güneş Masal oku

Rüzgar ile Güneş Hikaye oku

Rüzgar ile Güneş oku

Rüzgar ile Güneş
rüzgar ile güneş

Diğer çocuklar için paylaşalım

Günlerden bir gün gökyüzünde kuzey rüzgarı ve güneş tartışmaya başlamışlar: ‘Ben en güçlüyüm’ demiş kuzey rüzgarı. ‘Ben senden daha güçlüyüm’ demiş güneş. Kimin daha güçlü olduğu konusunda tartışıp, dururlarken, yoldan geçen bir adam varmış, adamın sırtında bir pelerin varmış. ‘Bak, yoldan geçen şu adamı görüyor musun?’ demiş rüzgar, ‘Kim bu adamın sırtındaki pelerinini çıkarmasını sağlarsa, o en güçlüdür’ demiş. ‘Tamam’ diyerek kabul etmiş güneş.

Çok geçmeden rüzgar tüm gücüyle esmeye başlamış; öyle güçlü esiyormuş ki, hava iyice serinlemiş ve adam soğuktan korunmak için pelerinine daha da sıkı sarılmış. Uçup gitmemesi için de iyice tutmuş pelerinini, soğuktan titreyerek. Sonunda rüzgar esmekten yorulmuş. ‘Ben başaramadıysam, sen hiç başaramazsın’ demiş güneşe kibirle.

Güneş rüzgarın sözlerine aldırış etmeden havayı yavaş yavaş ısıtmaya başlamış. Bir süre sonra hava o kadar ısınmış ki adam şıpır şıpır terlemeye başlamış. Adam sıcaktan bunalarak hemen sırtındaki pelerinini çıkarmış. Rüzgar da güç kullanarak ve zorla hiçbirşey yaptırılamayacağını, herşeyin tatlı tatlı, güzellikle yaptırılabileceğini anlamış.

 • twitter
 • Facebook
 • Instagram
 • Googe+
 1. Anonim dedi ki:

  çok güzel bir hikaye bayıldım

 2. Haşim Savsak dedi ki:

  çok güzel bir masal 🙂

 3. Nefes dedi ki:

  Çok güzeldi merhamet etmeyene merhamet olunmaz

 4. zehraerdeogan21213 dedi ki:

  evet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.