• Blog
 • iletişim
Prenses hediyesi , Prenses hediyesi Masalı oku, Prenses hediyesi Çocuk masalları

Prenses hediyesi

Kısa masal oku

Prenses hediyesi Masal oku

Prenses hediyesi Hikaye oku

Prenses hediyesi oku

Prenses hediyesi
Prenses hediyesi

Diğer çocuklar için paylaşalım

Bir zamanlar kralın kızıyla evlenmek isteyen iki prens varmış. Kral, kararı kızına bırakmış. Kralın kızı “Babacığım, iki prensten birer hediye istiyorum. Hangisi beni mutlu edecek hediyeyi getirirse onunla evleneceğim” demiş.

Kral, kızının sözlerini iki prense bildirmiş. Prensler hediyelerini hazırlamışlar ve kralın huzuruna çıkmışlar. Prenslerden biri dünyanın en değerli zümrüdünü bulmuş ve kralın kızı için çok güzel bir yüzük hazırlatmış. Bu yüzük öyle değerliymiş ki dünyada onu satın alabilecek kimse bulunmazmış. Prens hediyesini kralın kızına sunmuş. Pırıl pırıl parlayan yüzüğü görenler hayran kalmışlar.

İkinci prens hediyesini çıkarmış ve ; “Sizin güzelliğinize layık bir hediye bulmak çok zor” demiş. “Bir altın zerresi, altın madenine; bir damlacık su, okyanusa hediye götürülür mü? Çok düşündüm ve sonunda size bir ayna getirmeye karar verdim. Ona baktıkça güzel yüzünüzü görüp, size duyduğum hayranlığı hatırlamanızı dilerim,” demiş. Prenses bu açıklamadan çok etkilenmiş ve aynayı hediye eden prensle evlenmiş. Aynaya bakıp güzelliğini gördükçe, prensin ona hayranlığını hatırlamış ve çok mutlu olmuş.

 • twitter
 • Facebook
 • Instagram
 • Googe+
 1. anonim dedi ki:

  güzel

 2. Reyhan dedi ki:

  Çok güzel bir masal

 3. Kübra dedi ki:

  Çok güzel bir masal

 4. İlgi çekici içeriğe yorum yazmamak beni rahatsız eder. Kısaca elinize sağlık.

 5. Anonim dedi ki:

  Ćok güzel bir masal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.